دسته‌بندی نشده

پلیژل چیست؟

پلی ژل مواد اصلی نوعی کاشت ژل ناخن است که مقاومت کاشت پودر (اکریلیک) را دارد و همچنین انعطاف پذیری کاشت ژل را نیز دارا می باشد، پس می توان گفت یکی از بهترین نوع های کاشت ناخن می باشد. ماندگاری پلی ژل روی ناخن در صورتی که صحیح پیاده سازی گردد حدود 21 روز است، معمولا قبل از اینکه پلی ژل آسیب ببیند زمان ترمیم ناخن فرا می رسد.

آیا پلی ژل ها مقاوم هستند؟
بله، همانطور که گفته شد پلی ژل ها در عین حال که دوام بالایی دارند، انعطاف پذیری مناسبی هم دارند که از آسیب ناخن ها به خوبی جلوگیری می کنند. پلی ژل ها به وسیله دستگاه UV LED خشک می گردند و سوهان کشی آن ها نیز آسان و راحت می باشد. می توان گفت به دلیل همین مقاومت و انعطاف پذیری پلی ژل ها دارای شکنندگی کمی می باشند.

آیا می توان پلی ژل را روی کاشت اکریلیک پیاده سازی کرد؟

بله می توان این کار را کرد ولی از نظر حرفه ای کار درستی نبوده و بهتر است پلی ژل را روی صدف طبیعی ناخن استفاده نمایید.

 

به عنوان یک تکنسین ناخن، چرا از پلی ژل به جای اکریلیک استفاده کنیم؟

احتمالاً آزاردهنده ترین مسئله برای تکنسین های ناخن هنگام کار با اکریلیک این است که لیکوئید کاشت ناخن بوی بسیار قوی دارد و اگر افراد به آن عادت نداشته باشند اغلب می تواند باعث سردرد شود. کاشت اکریلیک همچنین گرد و غبار معلق در هوا ایجاد می کند که کاملاً روی محل کار و ابزار و وسایل فرود می آید و باعث به هم ریختگی می شود. پلی ژل این فرصت را برای ناخنکارها فراهم می‌کند تا خدمات کاشت ژل ناخن را به جای کاشت اکریلیک به مشتریان خود ارائه دهند، زیرا پلی ژل بدون بو بوده و مانند کاشت اکریلیک باعث به وجود آمدن گرد و غبار در محل کار شما نخواهد شد.

 

کار با پلی ژل چقدر آسان است؟

بسیار آسان! پلی ژل بسیار انعطاف پذیر می باشد. به همین دلیل  می توان به راحتی با استفاده از قالب کاشت ژل به انجام کاشت ناخن ها پرداخت. یکی دیگر از مزیت های کار پا پلی ژل این است که پلی ژل به صورت یک ژل ترکیبی داخل تیوپ هایی با اندازه های مختلف تولید می شود و مانند کاشت اکریلیک دیگر نیازی به ترکیب کردن پودر با لیکوئید نخواهد بود. اگر سطح پلی ژل را لمس کنید، متوجه خواهید شد که بسیار چسبنده است. بنابراین باید همراه با لیکوئید پلی ژل استفاده شود. لیکوئید پلی ژل باعث کاهش غلظت پلی ژل شده و کار را برای شما آسان خواهد کرد. بنابراین وقتی قلم را روی آن فشار می‌دهید، در جای خود باقی می‌ماند اما به شما امکان می‌دهد آن را به راحتی به شکل دلخواه تغییر دهید.

 

مدت زمان کاشت با پلی ژل چقدر است؟

در صورت تمرین بسیار و کسب مهارت، کاشت ناخن ها با استفاده از پلی ژل بین 45 دقیقه تا 1 ساعت طول می کشد. در صورت کاشت بیبی بومر با استفاده از ترکیب رنگ های پلی ژل نظیر صورتی و سفید از ابتدای کار تا پایان 2 ساعت طول می کشد. البته این مدت زمان به صورت تقریبی بوده و نسبت به هر ناخنکار متفاوت می باشد. شما می توانید در صورت تکرار و تمرین بیشتر سرعت کار خود را افزایش دهید.

 

ماندگاری کاشت پلی ژل چقدر است؟

کاشت پلی ژل می تواند سه تا چهار هفته دوام بیاورد. ماندگاری کاشت ژل شما به کیفیت مواد کاشت، طول ناخن و سبک زندگی شما نیز بستگی دارد. اگر هر روز درگیر فعالیت هایی هستید که امکان آسیب رسانی به ناخن های شما را دارد کاشت پلی ژل شما ممکن است در تمام ماه دوام نیاورد و ناخن های شما زودتر از حد معمول نیازمند ترمیم شوند.

 

آیا کاشت پلی ژل به ناخن ها آسیب می زند؟

خیر، تا زمانی که به درستی روی ناخن ها پیاده سازی گردد و به نحوه ای صحیح ریموو شود و همچنین از پلی ژل با کیفیت استفاده شود، به ناخن های طبیعی آسیب نمی رساند.

 

آیا برای کاشت پلی ژل به پرایمر نیاز است؟

بله، در همان ابتدای کار کاشت ناخن با ژل لازم است ازباندر ژل و یا پرایمر غیر اسیدی استفاده نمایید. پرایمرها هر گونه چربی و رطوبت باقیمانده روی صدفه ناخن را پاک می کنند. در صورت استفاده نکردن از پرایمر های غیر اسیدی مواد کاشت ژل به درستی به ناخن ها نخواهد چسبید و مواد کاشت ژل از سطح ناخن ها جدا خواهند شد. استفاده از پرایمر غیر اسیدی همچنین از ایجاد هرگونه حباب برای چسبندگی بهتر جلوگیری می کند.

 

چگونه کاشت پلی ژل را ریموو کنیم؟

روش های مختلفی برای ریموو کاشت پلی ژل وجود دارد. می توان با استفاده از سوهان دستی و یا سوهان برقی کاشت ژل را از روی ناخن ها ریموو نمود. یکی دیگر از روش های ریموو کاشت ژل از روی ناخن های طبیعی استفاده از استون و پنبه می باشد. در این روش می توانید مقداری پنبه را به استون آغشته نمایید و پنبه ها را با استفاده از فویل روی ناخن ها ثابت نگه دارید. پس از گذشت چند دقیقه مواد ژل از ناخن ها جدا خواهد شد. البته امروزه بیشتر ناخنکارها از ابزار مخصوص ریموو کاشت ژل نظیر نیل آف ریموور استفاده می کنند. نیل آف های ریموور همانند گیره های کوچکی طراحی شده اند که روی ناخن ها قرار می گیرند که همانند فویل  عمل می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *